ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2017
II WINOGRADZKA PYRA

BELGIA ROZNIOSŁA HOLANDIĘ
W tej chwili nasi bezpośredni rywale w walce o awans mają w tabeli trzy punkty przewagi i jedno rozegrane spotkanie mniej.

Holendrzy nie zdołali sprawić nam miłej niespodzianki i ani przez chwilę nie zagrozili swoim rywalom. Belgowie zdobyli aż 10 przyłożeń, ale przez niemal połowę meczu grali w przewadze jednego zawodnika, bo ich goście zostali ukarani aż czterema żółtymi i jedną czerwoną kartką.

Tym samym na dwa mecze przed końcem rozgrywek Holendrzy z zaledwie jednym punktem na koncie mogą być już niemal pewni powrotu do dywizji 2A, bo do przedostatnich Niemców tracą dziesięć "oczek". Belgowie są na najlepszej drodze by zająć miejsce Ukrainy w dywizji pierwszej. Wiele wyjaśni bardzo ważny mecz z Polską 4 kwietnia, który szanse Biało-Czerwonych na awans przedłuży tylko w sytuacji zwycięstwa naszej drużyny z punktem bonusowym. I wtedy jednak, żeby zająć pierwsze miejsce będziemy musieli liczyć na potknięcia tak Belgów, jak i Mołdawian.

W sobotę swoje mecze rozgrywały również drużyny dywizji pierwszej. Gruzja umocniła się na pierwszym miejscu, pewnie pokonując Portugalię 32:7. Mimo, że w pierwszej połowie dzielni Portugalczycy tylko raz dopuścili rywali na swoje pole punktowe, w drugiej odsłonie nie zdołali już zatrzymać rozpędzonej gruzińskiej machiny.

Niespodziewanie łatwo swój mecz przegrali Rosjanie, którzy w Soczi gładko przegrali z Rumunami 0:25 (0:12). Już siedem minut po rozpoczęciu na prowadzenie gości wyprowadził wiązacz Christian Petre. Po jego przyłożeniu przyszedł czas na "karną piątkę" krótko przed zakończeniem pierwszej połowy. W drugiej połowie rugbiści spod znaku dębowego liścia w przeciągu czterech minut zdobyli kolejne dwa przyłożenia (Flavius Dobre i Viorel Lucaci), rozstrzygając o losach meczu i umacniając się na drugiej pozycji w tabeli.

W ostatnim spotkaniu, pierwszego zwycięstwa nie udało się wywalczyć Ukraińcom, którzy polegli w starciu z Hiszpanami 6:41 (6:20). W Ałuszcie, na Krymie, goście zaliczyli pięć przyłożeń, pięć podwyższeń i dwa karne, rozbijając outsidera, który w przyszłym roku ponownie znajdzie się w dywizji 1B.

Kliknijcie na link aby zobaczyć: Komplet wyników i aktualne tabele na stronie: Rugby Polska

źródło: Rugby Polska

Poniżej prezentujemy Wam skrót spotkania: Gruzja - Portugalia