SROMOTNA PORAŻKA. Budowlani Łódź- Posnania 65:3 (27:3).
Do środy 09 maja, to Posnania była liderem tej grupy, między innymi dzięki zwycięstwu nad łodzianami, odniesionym jesienią 2011 na swoim terenie. Wczoraj młodzi Muszkieterowie zostali mocno skarceni, jeśli nie upokorzeni. Wysoka porażka oczywiście nie pokazuje faktycznej różnicy pomiędzy drużynami, ale pokazuje na pewno stan dzisiejszej dyspozycji najlepszych ekip z grupy eliminacyjnej! Wiosną Budowlani gromią rywali, aplikując im także po 80 czy 90 punktów, stając się murowanym faworytem do zlota podczas finałów OOM w Małopolsce.

Nie zmienia to jednak faktu, że Posnania, za wyjątkiem 15 minut pod koniec I połowy, zagrala wybitnie słabe zawody, nie pokazując ani ambicji, ani charakteru, o determinacji w obronie, nawet przy wysokim wyniku, nie wspominając...

Konto punktowe zostało otwarte już w 1 minucie, kiedy to gospodarze rozpoczęli ostrożnie, egzekwując... rzut karny! Potem, na skutek prostych, często indywidualnych błędów, padały kolejne przyłożenia (razem 10!), a jedyny okres przyzwoitej gry Posnanii, dający nadzieję na nawiązanie walki, miał miejsce pomiędzy 12 a 28 minutą, kiedy z jedynego, możliwego rzutu karnego, zdobyli oni honorowe punkty.

Niestety w ślad za nadzieją, w II połowie nie poszły czyny: punkty dla Budowlanych padaly regularnie, czy to ze składnych akcji, czy wręcz przypadkowo, zawsze przy biernej asyście gości, stąd kolejne 6 przyłożeń i lepsza skuteczność kopacza (3', 12', 19', 22', 26', 29').
Posnanii z pewnością zabrakło "zdrowia", ale też ducha walki- nie było zawodnika, który podniósłby drużynę z kolan i porwał do, choćby skuteczniejszej obrony. Tym bardziej, że Budowlani też nie byli zmuszeni do gry na maksymalnych obrotach.

Wydaje się, że ten zimny prysznic przychodzi w odpowiednim momencie i powinien podziałać mobilizująco. Przed kadetami w niedzielę półfinał MPK w rugby 7, ale w perspektywie, jakże ważne mecze u siebie, z Juvenią i Gorcami, a stawką jest druga lokata w tabeli i prawo do gry w barażu I stopnia (17 czerwca).