ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2017
II WINOGRADZKA PYRA

4. MIEJSCE POSNANII W EKSTRALIDZE
No cóż przegrany mecz, gratulacje dla Arki za wygraną ... ale dalej jesteśmy w grze. Mecz generalnie bardzo ładny, szczególnie w pierwszej połowie. Niewiele brakowało, aby wynik spotkania był inny.

Pomimo przegranej Posnania zaprezentowała się bardzo dobrze, widać było chęć do gry, a przede wszystkim potencjał. Mecz pokazał, że różnica pomiędzy klubami czołówki, a środkiem tabeli nie jest wcale taka duża. Z całą pewnością Arka momentami przewyższała gospodarzy organizają gry, co zaowocowało pierwszymi dwoma przyłożeniami. Trzecie przyłożenie, w końcówce spotkania było już efektem indywidualnej akcji oraz dekocentracji w obronie.

Szybkie prowadzenie gości 14 -3 spowodowało, że za wszelką cenę dążyli do zdobycia kolejnych przyłożeń. Obrona gospodarzy jednak tężała, a ataki stawały się coraz groźniejsze. W rezultacie w końcówce I połowy kolejny karny dla Arki nie był egzekwowany w aut, ale goście zgłosili już próbę kopu na słupy.

Gdyby popuścić wodze wyobraźni, to kto wie jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby gospodarzom udało się wykończyć przyłożeniem chociaż jedną z licznych sytuacji lub zamienić na punkty chociaż dwa kopy na słupy po karnych. Ale to już tylko historia.
Zdecydowanie mocną stroną gospodarzy był dziś atak, chociaż brakowało czasami ostatniego podania lub na przeszkodzie stawał zły wybór. Z kolei młyn potrafił przeciwstawić się silnej formacji Arki. Popracować trzeba niewątpliwie nad własnymi autami, w młynach dyktowanych pomimo kłopotów na początku spotkania było z czasem coraz lepiej , a w drugiej połowie prawie dobrze.

Zapraszam do dyskusji i wyrażania swoich opinii.