FINAŁ PP
Budowlani Łódź SA pokonali Arkę Gdynia, a Lechia Gdańsk pewnie odprawiła Orkan Sochaczew w półfinałowych spotkaniach Pucharu Polski. Tym samym dwie pierwsze drużyny po sezonie zasadniczym Ekstraligi dotarły również na szczyt w drugich rozgrywkach.

Spotkanie w Gdańsku przyniosło kolejny pewny triumf gdańszczan, którzy tydzień wcześniej rozgromili Orkan 76:3. Tym razem jednak różnica nie była już tak drastyczna. Pierwsze punkty po karnym zdobył Tomasz Gasik, ale o niespodziance nie mogło być mowy. Podopieczni Grzegorza Kacały i Marka Płonki zdobyli siedem przyłożeń i pewnie wygrali 44:10 (22:3). Dwa razy na polu punktowym meldował się Piotr Jurkowski, a swoje punkty do wyniku dorzucili reprezentanci Polski, na co dzień grający we Francji: Dawid Popławski i Michał Krużycki.

Drugie spotkanie pokazało, że decydujące mecze play-off Ekstraligi znów mogą przynieść sporo emocji. Arka Gdynia co prawda już czwarty raz w przeciągu roku przegrała z Budowlanymi Łódź, ale ponownie twardo walczyła i do przerwy remisowała 14:14, by ostatecznie przegrać 21:34 po bardzo dobrej drugiej połowie w wykonaniu podopiecznych Mirosława Żórawskiego.

Niepokonani od sierpnia Budowlani SA zachowali tym samym szanse na wywalczenie podwójnej korony. Trudny mecz z Arką przypłacili jednak kontuzją Michała Mirosza, który w 75. minucie, ze wstrząśnieniem mózgu został odwieziony do szpitala na obserwację. Zawodnik powinien być jednak gotowy do gry w najważniejszych spotkaniach sezonu.

Jak na razie nie wiadomo kiedy, ani gdzie zostanie rozegrany finał Pucharu Polski. Decyzję podejmą finaliści, PZR oraz mająca prawa transmisyjne telewizja Polsat Sport.

Lechia Gdańsk - Orkan Sochaczew 44:10 (22:3)

Lechia: Piotr Jurkowski 10, Dawid Popławski 9, Michał Krużycki 5, Rafał Wojcieszak 5, Mariusz Wilczuk 5, Marek Płonka 5, Piotr Piszczek 5
Orkan: Tomasz Gasik 10

Budowlani Łódź - Arka Gdynia 34:21 (14:14)

Budowlani: Teimuraz Sokhadze 14, Tomek Kozakiewicz 5, Marek Mirosz 5, Łukasz Żórawski 5, Władek Grabowski 5.
Arka: Banaszek 11, Marcin Wilczuk 5, Szrejber 5

źródło: RugbyPolska