ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2017
II WINOGRADZKA PYRA

SUKCES SZKOTÓW
Tego lata nikt nie spodziewał się, że rezultat może się powtórzyć. A jednak, rugbiści spod znaku Ostu w deszczowym Newcastle (w Australii), pokonali trzecią drużynę ostatnich mistrzostw świata 9:6 (6:3).

Warunki do toczenia meczu były fatalne, bo praktycznie przez cały czas padał rzęsisty deszcz, a dodatkowo wiał silny wiatr, który w pierwszej połowie sprzyjał gościom. Szkoci wykorzystali to na ile pozwoliła im śliska piłka. Greig Laidlaw kopnął dwa rzuty karne, a dobra postawa całego zespołu w obronie sprawiła, że Australijczycy mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. Siedem minut przed przerwą, debiutujący w drużynie narodowej Mike Harris również pewnie wyegzekwował próbę po rzucie karnym, ustalając wynik do przerwy na 6:3 dla gości.

W drugiej odsłonie inicjatywę przejęli grający z wiatrem Wallabies. Mike Harris co prawda wyrównał stan meczu, ale Szkoci przetrwali australijską nawałnicę, nie tracąc więcej oczek. Dodatkowo w 80. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla Szkocji, który Greig Laidlaw zamienił na trzy punkty doprowadzają swoich kolegów do euforii.

Radość podopiecznych Andy'ego Robinsona była tak wielka, że nie obyło się bez kontuzji...

Szkocja - Australia 9:6 (6:3)

Szkocja: Laidlaw 9
Australia: Harris 6

Australia: 15 Luke Morahan, 14 Joe Tomane, 13 Anthony Fainga'a, 12 Mike Harris, 11 Digby Ioane, 10 Berrick Barnes, 9 Will Genia, 8 Scott Higginbotham 7 David Pocock (c), 6 Dave Dennis, 5 Nathan Sharpe, 4 Sitaleki Timani, 3 Dan Palmer, 2 Stephen Moore, 1 James Slipper.
Rezerwowi: 16 Saia Fainga'a, 17 Ben Alexander, 18 Rob Simmons, 19 Michael Hooper, 20 Nick Phipps, 21 Pat McCabe, 22 Adam Ashley Cooper.

Szkocja: 15 Stuart Hogg, 14 Joe Ansbro, 13 Nick De Luca, 12 Matt Scott, 11 Sean Lamont, 10 Greig Laidlaw, 9 Mike Blair, 8 John Barclay, 7 Ross Rennie, 6 Alasdair Strokosch, 5 Richie Gray, 4 Alastair Kellock, 3 Euan Murray, 2 Ross Ford (c), 1 Ryan Grant.
Rezerwowi: 16 Scott Lawson, 17 Jon Welsh, 18 Tom Ryder, 19 Richie Vernon, 20 Chris Cusiter, 21 Duncan Weir, 22 Tom Brown.

źródło: Rugby Polska