OLIMPIADA NIE DLA NAS. Tylko trzecie miejsce w drugim barażu kadetów.
Ponownie okazało się, że przy meczach trwających 2 x 10 minut i wyrównanym poziomie, nie można sobie pozwolić na chwilę przestoju, bądź istotny błąd. W Krakowie Posnania za każdym razem zaczynała dobrze, ale potem coś się zacinało.
W tym, wydawałoby się, naistotniejszym pierwszym spotkaniu przeciwko Skrze, przy sporej przewadze, szybko osiągnęła pierwsze punkty. Ale zamiast zdobyćkolejne... straciła 7 i w drugą połowę drużyny zaczeły niejako od początku. A wtedy, przy biernej obronie, Posnania traci ponownie 7 oczek i do końca musi gonić wynik. Po przyłożeniu w narożniku pola punktowego, zabrakło dosłownie centymetrów do uratowania remisu z podwyższenia (12:14).
Mecz z BBRC ma podobny przebieg: kadeci szybko otworzyli wynik, po czym oddali inicjatywę ambitnym i grającym coraz lepiej łodzianom, którzy przez wiele minut... oblegali przedpole Wielkopolan! Końcowy rezlutat był efetem jednej z ostatnich akcji (12:0).
Nie inaczej wygląda mecz z dobrze sobie znanym rywalem, gospodarzem turnieju, Juvenią. Posnania grając uważnie i skutecznie prowadziła 7:0, po czym krakowianom udało się skutecznie wykorzystać jedną z kilku szans, a po przerwie, do tego dorobku dołozyli cenne 3 punkty z rzutu karnego (7:8). Tuż przed końcem meczu Juvenia miała jeszcze okazję przypieczętować wygraną, ale po głupim błędzie i stracie piłki na... naszych 22 metrach, to Posnanii udało się, z kontry, szczęśliwie zakończyć ten wyrownany mecz wygraną (14:8).
Przed ostatnim meczem było wiadomo, że przy zwycięstwie nad Pogonią nieobliczalną Siedlce, poznaniacy musieliby liczyć na... pomoc BBRC (wygrana ze Skrą!). Nie mieliśmy tego dylematu, bo i Pogoń wiedziala o co gra, broniła się mądrze, a Posnania atakowała... głupio. Dlatego zarówno w I części, kiedy na domiar złego tracimy 3 punkty z drop-goala, jak i w II-ej, nie udało się sforsować ambitnej obrony siedlczan, choć okazji, tym razem, było naprawdę sporo (0:3)!
Łzy, rozczarowanie, ale przede wszystkim złość, z powodu przegranej, kolejnej tydzień po tygodniu szansy dołączenia do pozostałych pięciu drużyn...
Niestety Posnania zagrała chwilami nieodpowiedzialnie, nie realizując przedturniejowych założeń. Niektórym z zawodników zabrakło zdrowia, innym jakże ważnej, sportowej ambicji. Posnania nie była w Krakowie monolitem i dlatego znowu przegrała loteryjny w dużej części turniej... jednym podwyższeniem i drop-goalem!
Kolejna szansa na grę w finałach MPK za rok...