ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2017
II WINOGRADZKA PYRA

SPOTKANIE Z LECHIĄ
Mecz rozpoczął się bardzo niekorzystnie. Już w pierwszej akcji Posnania straciła punkty (7-0). Sytuacja jednak została opanowana i spotkanie się wyrównało. Lechia zdecydowanie dominowała w młynie dyktowanym i mieliśmy kłopoty z uzyskiwaniem piłek. Pomimo tych trudności zaliczyliśmy w I połowie 2 przyłożenia.

Druga połowa spotkania wyglądała podobnie do 65 minuty, kiedy to Lechia, mając ustalony wynik przeprowadziła szereg zmian. Rezerwowi gracze gospodarzy nie dysponowali takim potencjałem jak gracze wyjściowej XV i Posnania uzyskała przewagę w młynie, wygrywając nawet wrzuty przeciwnika. W rezultacie w 2 połowie zdobyliśmy kolejne dwa przyłożenia, co pomimo przegranej dało nam defensywny punkt bonusowy.

W historii spotkań z czołowymi drużynami ligii, jest to pierwszy wywalczony punkt bonusowy. Przy wyrównanej tabeli, takie małe punkty będą miały olbrzymie znaczenie. Cieszy również fakt, iż wszystkie przyłożenia zdobyliśmy po ładnych, zespołowych akcjach. Z całą pewnością na wynik spotkania miały wpływ braki kadrowe w ataku. Kontuzje wyeliminowały czasowo Mateusza Adamskiego, Piotra Korka, Łukasza Kujawskiego, a obowiązki uniemożliwiły przyjazd Dariuszowi Działkowi i Łukaszowi Tieztowi. Z drugiej jednak strony, daje to możliwość występu bardzo młodym zawodnikom takim jak Bartosz Tandecki czy Daniel Gdula.

Z całą pewnością te spotkania będą u tych zawodników procentować w przyszłości. Moim zdaniem, jako Kierownika drużyny na wyróżnienie zasłużył Maciej Bandurski i to nie tylko swoją grą, ale determinacją na treningach, wolą walki i charakterem.

Skład Posnanii:

I linia Patryk Wyrwas, Wojciech Stręk, Maciej Adamczyk ( Bartosz Szypura)