ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2017
II WINOGRADZKA PYRA

ELIMINACJE DO OOM PRZEGRANE W GŁOWACH
Młodzi poznaniacy ulegli dziś przy Słowiańskiej 78 łódzkim Budowlanym 0:70.

Niestety tak wysoki wynik w pełni odzwierciedla to co działo się na boisku. Wyłączając okres wyrównanej gry w II połowie, Muszkieterowie całkowicie dali zdominować się łodzianom.

Już od początku spotkania inicjatywę przejęli Budowlani. Punktowali oni po ładnych dla oka, szybkich akcjach formacją ataku, najczęściej kończonych seriami zwodów zawodników łódzkiego ataku. W II połowie po reprymendzie o trenera Posnanii, poznaniacy wzięli się do roboty i okazuje się, że można było walczyć z Budowlanymi jak równy z równym, co pokazuje okres gry między 10 a 20 minutą drugiej części spotkania. Wtedy też poznaniacy mieli jedyne okazje do zdobycia chociażby honorowego przyłożenia, lecz gdy już zbliżyli się do pola punktowego gości, naszym zawodnikom brakowało tzw. chłodnej głowy, co powodowało proste błędy i oddanie piłki Budowlanym.

Niestety po upływie wspomnianych już 20 minut, Budowlani otrząsnęli się z ataków Muszkieterów i przeszli do kontrofensywy, która przyniosła im serię kolejnych przyłożeń i ustalenia już w doliczonym czasie gry wyniku na 70:0. Oznacza to, że na tę chwilę poznaniacy po 2 rozegranych spotkaniach eliminacyjnych do OOM mają na swoim koncie zwycięstwo i porażkę, a dzisiejszy wynik jest zimnym prysznicem o wysokim, wyjazdowym zwycięstwie nad BBRC i motywacją do dalszej, wytężonej pracy na treningach i walki o zwycięstwa z kolejnymi rywalami, w wyjątkowo licznej w tym roku ( bo liczącej aż 6 zespołów ) grupie eliminacyjnej.