ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2017
II WINOGRADZKA PYRA

POSNANIA vs. BBRC
Choć korzystny rezultat pierwszego wiosennego spotkania juniorów, nie był istotnym założeniem, Poznańskie Szakale odniosły na wyjeździe w Łodzi przekonujące zwycięstwo 0:41 (0:3).

Cieszy postawa zaplecza ekstraligowej drużyny szczególnie w II połowie, kiedy to padły wszystkie przyłożenia, w większości po błyskotliwych, technicznych akcjach. Okazało się także, że Posnania jest dobrze przygotowana do sezonu pod względem fizycznym.
Pierwsza część meczu także należała do gości, ale grali oni albo za nerwowo, albo... za szybko, w czym trudność sprawiał przyjemny, ale padający cały dzień w Łodzi deszcz. Jedyne punkty padły z rzutu karnego

Dosłowne uspokojenie w przerwie, przyniosło pierwsze przyłożenie P. Płotkowiaka już w 6 minucie II połowy, a gdy za chwilę powtórzył on swój wyczyn, kończąc kolejną akcję zespołu, wiadomo było, że poznaniacy tego meczu już nie przegrają (0:17). Tym bardziej, że przyzwoicie prezentującej się drużynie BBRC, wyraźnie opadły skrzydła. Posnania regularnie wpadała na pole punkotwe jeszcze czterokrotnie (Wrona, Noszczyk, Kapustka, Zalewski), a kilka akcji (punkty po kopach po przekątnej) było naprawdę wysokiej klasy! Ostanie 7 oczek dorzucili praktycznie w doliczonych sekundach, a radość z okazałej wygranej, była też uzasadnioną radością z naprawdę dobrej gry w rugby...

Teraz juniorzy Posnanii, którzy wrócili do domu bez istotnych urazów, a jechali i tak bez kilku zawodników- przygotowywać się będą do kolejnych eliminacyjnych spotkań, z Juvenią Kraków, Spartą Jarocin i faworytem- Budowlanymi Łódź.