ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2017
II WINOGRADZKA PYRA

JUNIORZY POSNANI Z TARCZĄ
Kilkadziesiąt osób obejrzało w Łodzi bardzo dobre, eliiminacyjne spotkanie juniorów. Dopiero ostatne 3 minuty przesądziły definitywnie o wygranej gospodarzy, rezultatem 23:7.

Do tego momentu kwestia ostatecznego rozstrzygnięcia była sprawą jak najbardziej otwartą, a po I połowie dość niespodziewanie Posnania, po nakryciu kopacza, prowadziła 5:7! Oczywiście obie strony miały więcej okazji do punktów, ale w decydujących momentach spisywały się bez zarzutu w obronie. Łodzianie starali się nękać gości swoim silnym młynem, z kolei Poznańskie Szakale skutecznie rozgrywały piłkę atakiem- kilka razy akcję przerywał gwizdek arbitra, sygnalizujący... podanie do przodu!

Decydujące dwa (niepodwyższone) przyłożenia padły do prostych, wręcz banalnych błędach Posnanii, spowodowanych olbrzymim zmęczeniem- ten przegrany, ale dający wiele satysfakcji mecz, kosztował ich sporo sił. Ale o to chodzi w rugby- zostawić całe zdrowie i serce na boisku!

Po meczu ekipy wspólnie stanęły do pamiątkowej fotografii i umówiły się na szybki rewanż na Winogradach.

Mobilizacja, koncentracja, determinacja.