SZANSA DLA JUNIORÓW
Zaczęli od... czterech wyjazdowych spotkań z rywalami z grupy. Na szczęście "po drodze", jeden z nich się wykruszył i juniorom Posnanii odpadł daleki wyjazd do Raby Niżnej.

Z bilansem dwóch wyjazdowych porażek i dwóch wygranych, Poznańskie Szakale, w minioną niedzielę przystapiły do mocno przypieszonej rundy "rewanżowej"! Ich rywalem w niedzielne południe był lokalny, wielkopolski klub "Sparta" Jarocin. Mecz (po wyraźnej wygranej 10 dni temu w Jarocinie) miał nadspodziewanie wyrównany przebieg, aż do 11 minuty II połowy. Wtedy to przewaga gospodarzy stała się wyraźna i osiągnęła 26 punktów. Do przerwy Spartanie spisywali się bardzo dobrze w obronie (słabiej w ataku) i przegrywali tylko 12:0, tracąc punkty z dwóch przyłożeń w końcówce pierwszej części meczu. Pierwsze 30 minut Waleczne Serca grały za bardzo nerwowo, chcąc niepotrzebnie wznosić się na wyżyny swoich umiejętności...
Wejście po przerwie (zgodnie z planem trenera) kilku zawodników z podstawowego składu, zmieniło diametralnie obraz gry, praktycznie od 1 minuty- a to za sprawą dobrze dysponowanego P. Płotkowiaka, który z łatwością penetrował obronę gości i rozdzielał partnerom świetne piłki. To dzięki niemu, kolejne dwa przyłożenia w swej bardzo krótkiej karierze zaliczył Maks Satel. Dość powiedzieć, że paradoksalnie mecz "ułożył się" naszym po zejściu w przerwie, podstawowych, a kontuzjowanych H. Noszczyka i W. Kapustki. Trener zresztą do końca meczu dokonywał zmian, korzystając z szerokiej ławki, rywal w tym czasie gasł w oczach, a wynik z każdą minutą wyglądał coraz bardziej okazale.

Skończyło się na 43:0 (12:0). To dobry prognostyk przed istnym, niemal zawodowym maratonem, jaki czeka Juniorsów XD w nadchodzącym tygodniu:

Terminarz:

wtorek, 04 czerwca, godzina 17:00 Posnania- Budowlani Łodź
czwartek, 06 czerwca, godzina 16:00 Posnania- BBRC Łódź /kadeci
czwartek, 06 czerwca, godzina 17:15 Posnania- BBRC Łódź /juniorzy
sobota, 08 czerwca, godzina 16:00 Posnania- Juvenia Kraków /kadeci
sobota, 08 czerwca, godzina 17:15 Posnania- Juvenia Kraków / juniorzy

Mimo przysłowiowego środka tygodnia, serdecznie zapraszamy na "stare śmieci" na Winogradach, aby skorzystać z niepowtarzalnej okazji i przyjrzeć się miłej dla oka grze naszej młodzieży. Obecność płci pieknej, a także doping- również wskazany!
Tymczasem już jutro we wczesnych godzinach popołudniowych, będziemy oczekiwać pomyślnych wieści ze wschodnich kresów, gdzie siódemkowy skład juniorów, stanie do walki o Mistrzostwo Polski w rugby 7. Po zajęciu dającego spore nadzieje, drugiego miejsca w półfinale w Koszalinie, są spore podstawy, aby widzieć Młodych Muszkieterów w gronie faworytów tego turnieju. Pierwsze mecze grupowe rozegrają oni o 12:00 (z Juvenią) i o 12:40 (z Budowlanymi Lublin). Będziemy na bieżąco informować o wynikach w postach pod tym artykułem!@

#1 | Moses dnia czerwiec 01 2013 14:57:24
Poznaniacy czekają na mecz o III miejsce. Juniorzy Posnanii wygrali z Juvenią, po znakomitym meczu przegrali z Lublinem i kolejny półfinał z Orkanem.