ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2017
II WINOGRADZKA PYRA

GORĄCY CZAS MŁODZIEŻY
W tym tygodniu młodzież Posnanii gra jak zawodowcy. Może nie jest to idealny pomysł, ale na takie "zagęszczenie" kalendarza złożyło się kilka przyczyn, nie tylko pogodowych.

Dość powiedzieć, że tradycyjnie w grupie południowo- zachodniej trenerzy dogadali się jak w starym dobrym małżeństwie (co jest tu regułą) i znaleźli dogodne dla obu stron terminy, uwzględniając plany Kadr Narodowych, Kadr Wojewódzkich i ewentualne kontuzje czołowych graczy.

Za nami pierwszy etap tego maratonu: wczoraj, po dobrym i znamionującym bardzo dorosłe (nie tylko siłowo) rugby, Posnania, mimo ogromnej woli wygrania, musiała uznać ponownie wyższość Budowlanych Łódź, ulegając 15:38 (3:14). Mecz przez większą część czasu był wyrównany, a podobać się mogły nie tylko sprawnie prowadzone akcje, ale także zaangażowanie obu drużyn (czasem aż za duże!). Długo utrzymywał się zerowy wynik- pierwsi otworzyli konto goście, a w tej połowie Muszkieterowie odpowiedzieli tylko karnym.

Pierwsze 20 minut II połowy to okres najładniejszej, widowiskowej otwartej gry rywali i kolejno przyłożenia zarówno dla Posnanii, jak i dla podopiecznych P. Pustkowskiego (15:24).
Ostatnie minuty to znowu mnóstwo walki wręcz i młynów dyktowanych. Niestety, punktowali tylko goście, którzy wyraźnie zlapali "drugi oddech". Na szczęście, szczególnie dla poznaniaków, obyło się bez poważniejszych urazów (choć ten mecz na pewno kosztował ich sporo sił), co jest ważną informacją w kontekście kolejnych spotkań:

CZWARTEK:
16:00 Posnania- BBRC / kadeci/ zbiórka 15:00
17:15 Posnania- BBRC /juniorzy/ zbiórka 16:15

SOBOTA:
16:00 Posnania- Juvenia /kadeci/ zbiórka 15:00
17:15 Posnania- Juvenia /juniorzy/ zbiórka 16:15

Wtorkowy interesujący mecz oglądali tylko bliscy działacze Posnanii i klubów satelitarnych- raz jeszcze gorąco zapraszamy do obecności na Winogradach!