SUKCES MŁODZIEŻY
W sobotę po południu, meczami przeciwko juniorom i kadetom Juvenii, zakończyli swoje eliminacje zawodnicy tych kategorii naszej Posnanii. Po "planowym" spóźnieniu, spowodowanym ulewami na trasie, na prośbę trenerów z Krakowa, najpierw odbył się mecz juniorów.

POŚCIG ZA PUNKTAMI.

Goście przyjechali do Poznania ze sporą zaliczką z wygranego dwa tygodnie temu spotkania na Błoniach. Nie stremowalo to bynajmniej Poznańskich Szakali, którzy najpierw dali się wyszumieć rywalom, a następnie, konsekwentnie ich punktowali. Juvenia w I połowie odpowiedziała tylko drop- goalem i tym sposobem Posnania prowadziła już 22:3. Początek II połowy to wyrównana gra, bez zdobyczy punktowej dla obu rywali, a pierwsze punkty zdobywa dopiero w 19 minucie drużyna Smoków i w tym momencie zanosi się, że poznaniacy nie są w stanie odrobić straty spod Wawelu. Końcowe sekwencje meczu to jednak znowu popis "mistrzow kontry", a także potwierdzenie świetnego przygotowania fizycznego Posnanii. Ciągnąc dwie klasyczne kontry, przy biernej obronie krakowian, doprowadzają do wyniku 36:10! Do zakończenia pojedynku pozostaje niecale 2 minuty i Walcznym Sercom nie udaje się zdobyć jeszcze jednej piątki... Okazuje się jednak, że ambitnie grających do końca przeciwników, mecz ten kosztował naprawdę sporo sił- dziś, co na pewno jest niespodzianką, ulegli oni w Jarocinie Sparcie 19:21 i tym samym Posnania wywalczyła w grupie południowo- zachodniej drugie miejsce! Z pewnością będzie to miało znaczenie przy rozstawieniu podczas MPJ XV w Gdańsku.

KADECI NA REMIS.

Niemal zaraz po juniorach, eliminacje z krakowianami zakończyli jadeci. Należy podkreślić, że grali w dość osłabionym składzie (brak czterech zawodników), a przeciwnicy z kolei- wzmocnieni zimowym zaciągiem z Gorców Raba Niżna, ktory to klub (obok Spart Jarocin) wycował kadetów z rozgrywek). To wpłynęło na obraz wyrównanego meczu, w którym prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, by zakończyć się, rzadkim w rugby remisem 12:12! Na pewno gra Mlodych Muszkieterów pozostawiała wiele do życzenia, ale też Juvenia podyktowała tego dnia twarde warunki, robiąc od jesienii, jako zespół, spory progres. Teraz obydwie druzyny czeka rozstawienie KGiD do przyszłotygodniowych baraży w Lublinie.
Obydwie poznańskie ekipy zakończyły wczorajsze, bardzo intensywne mecze bez istotnych urazów, co jest najlepszą wiadomością, dla trenera T. Kapustki, starającego się za wszelką cenę scementować obydwa składy.