POSNANIA Z MEDALEM

Finał turnieju rugby 7 mający wyłonić Mistrza Polski zakończył się wczoraj w Łodzi. Kolejny raz najlepszą drużyną w kraju okazała się Lechia Gdańsk, zaś drugą lokatę zajęła Pogoń Siedlce. Brązowy medal zdobyła Posnania Poznań, wygrywając w walce o trzecie miejsce z Orkanem Sochaczew 26:19.

Droga do sukcesu Posnanii nie była ani łatwa ani prosta, bowiem w grupie z Muszkieterami znalazły się zespoły Lechii Gdańsk, Budowlanych SA Łódź, Juvenii Kraków oraz Budowlanych Lublin.

Pierwsze spotkanie poznaniacy rozegrali z drużyną Budowlanych Lublin. Od początku meczu zdeterminowani Muszkieterowie zarysowali swoją przewagę mocnymi akcentami zyskując zdecydowaną dominację na placu gry. Zdobycz punktowa w postaci 21. "oczek" pozwoliła na wygraną nad Lublinem.

Kolejne spotkanie przeciwko dwukrotnemu tryumfatorowi Mistrzostw Polski w rugby 7, Lechii Gdańsk, miało zgoła odwrotny przebieg. Mimo niebywałej determinacji Posnania nie zdołała skutecznie przeciwstawić się ofensywnej grze gdańskich rugbystów. Przegrana 33:7 oraz bilans spotkań: 1 wygrana, 1 porażka, powodowały, iż podopieczni Trenera Dominika Machlika musieli kolejne spotkanie wygrać aby myśleć o dalszej turze rozgrywek.

Trzeci tego dnia przeciwnik, Budowlani SA Łódź nie postawili jak się okazało poznaniakom wysoko poprzeczki przegrywając pierwszą połowę 0:21, a całe spotkanie 7:26. Ostatni mecz grupowy przeciwko Juvenii Kraków, był niezwykle wyrównany. Rozpoczął się jednakże od prowadzenia zawodników z Małopolski, którzy zdołali w pierwszej połowie położyć punkty na polu Posnanii. Mimo, że Muszkieterowie zrewanżowali się, zyskując 7 punktów, to Juvenia wygrała mecz wynikiem 14:7.

Do spotkania półfnałowego przeciwko Pogoni Siedlce, poznaniacy podeszli niezwykle zmotywowani. Okazało się jednak, iż ciężkie mecze eliminacyjne dały o sobie znać, eliminując z powodu kontuzji kilku zawodników. Pomimo, iż podopieczni D. Machlika byli tego dnia w znakomitej dyspozycji, ulegli siedlczanom 7:17.

Po przegranej z Pogonią mecz o brązowy medal, który przypadł w udziale Muszkieterom miał zostać rozegrany z drużyną Orkana Sochaczew. Duch walki, jaki zdołali wtłoczyć w swoich podopiecznych Dominik Machlik i Krzysztof Zając, spowodował, iż to Muszkieterowie byli stroną dominującą, mimo, że do przerwy wynik spotkania wynosił 12:12. Druga połowa należała już do Posnanii. Mimo, iż Orkan stwarzał nieustannie zagrożenie zdobywając 7 punktów, to dwie znakomite akcje poznaniaków nie pozostawiały złudzeń, który zespół tego dnia zasługuje na brązowy medal Mistrzostw Polski i ustaliły końcowy wynik na 26:19.

Po turnieju, zadowolony z postawy zawodników, Trener Dominik Machlik, powiedział:

"Jestem naprawdę zadowolony zarówno z sukcesu, którym jest medal Mistrzostw Polski w rugby 7, jak i z postawy zawodników. Pełne poświęcenia i ofiarności mecze udowodniły, iż jesteśmy drużyną, która nie tylko stawia wysoko wymagania rywalom ale też jest w stanie, z powodzeniem dodajmy nawiązać wyrównaną walkę z czołowymi zespołami polskiego rugby.
Na koniec chciałbym od zespołu podziękować Robertowi Bosiackiemu za zaangażowanie i charyzmę, a Sebastianowi Gruszczyńskiemu za charakter i pozostanie z nami na turnieju. Natomiast od siebie jeszcze raz Dziękuję wszystkim zawodnikom za poświęcenie i wysiłek.

Skład Posnanii Poznań: Dominik Machlik, Maciej Bandurski, Patryk Wyrwas, Łukasz Kujawski, Robert Bosiacki, Daniel Trybus, Daniel Gdula, Sebastian Gruszczyński, Dominik Zdun, Hugon Noszczyk, Przemysław Płotkowiak, Michał Stangret, Mateusz Jafra, Krzysztof Zając.