JUNIORZY POSNANII W NATARCIU
Początek długie weekendu był udany dla juniorów Posnanii. W dniach 30.04-01.05 zaliczyli oni bardzo udany pod względem sportowym wyjazd, najpierw do Łodzi na mecz eliminacyjny do MPJ, a następnie do Ciechanowa na turniej siódemek.

W środowe popołunie na stadionie łódzkiej "Łodzianki" doszło do skutecznego rewanżu na niespodziewaną porażkę z września, kiedy to nasi juniorzy ulegli w Poznaniu BBRC 20:27.

Od pierwszych minut Posnania, grając czujnie i bez karnych w obronie, sukcesywnie, niczym ich starsi koledzy, kontrowała gospodarzy. Do tego stopnia skutecznie, że prowadząc do przerwy 31:0, odebrała przeciwnikom praktycznie ochotę do gry. Jednak podopieczni Damiana Klimka, szczególnie po przerwie, starali się zdobyć honorowe punkty, mając ku temu kilka sytuacji. Ale za każdym razem obrona Posnanii, była nie do przejścia, nawet jak BBRC brakowało do pola punktowego dosłownie kilkudziesięciu centymetrów.Na pewno zabrakło także łodzianom sił, co w drugiej połowie wydatnie ułatwiło Posnanii ofensywną grę.

Końcowy wynik 69:0 dla Młodych Muszkieterów, jakkolwiek zasłużony, nie oddaje różnicy w poziomie obydwóch drużyn- z pewnością gospodarze zagrali tym razem wyjątkowo nieskutecznie (a momentami nawet głupio) i nie stoją na straconej pozycji, w walce o finały MPJ.

Tego samego dnia Posnania przejechała do Ciechanowa, gdzie nazajutrz w czwartek, 01 maja, wzięła udział na zaproszenie trenera Łukasza Gąsiorowskiego, w pierwszym w historii klubu "Ciechan i Szymon Kołecki", turnieju towarzyskim juniorów. Już w pierwszym meczu spotkali się z faworytami, Orkanem Sochaczew i wygrali, pokazując cały siódemkowy potencjał 25:20 (grano tylko na przyłożenia). Mimo, iż kolejne mecz, ze słabszymi teoretycznie rywalami, miały być tylko formalnością, często takimi nie były, a przeciwnicy (jak np debiutująca Legia Warszawa) potrafili się postawić.

Dzięki długiej ławce (po meczu XV 13 zawodników gotowych do gry) i możliwości rotowania składem, Posnania trudy tego pożytecznego turnieju zniosła bardzo dobrze, w przeciwieństwie do niektórych rywali. Raz jeszcze potwierdziło się, że ciężko jest dograć turniej rugby 7 ośmioma czy dziewięcioma zawodnikami. Oczywiście nasza drużyna wygrała ten bardzo pożyteczny i wartościowy test w rugby olimpijskim, co pozwala z optymizmem myśleć o finałach MPJ7!

Osobne słowa uznania i podziękowania należą się Organizatorom tego turnieju. Ciechanów coraz wyraźniej zaznacza swoją pozycję w krajowym rugby, a kolejna fala młodzieży z popularnego "Krasiniaka", pokazuje spory drzemiący w tym młodym ośrodku potencjał.