ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2017
II WINOGRADZKA PYRA

JUNIORZY Z BRĄZEM NA MPJ 7
Bardzo szczęśliwy był niedzielny Dzień Dziecka dla siódemkowej ekipy Posnanii. Nie zagrali w niedzielę na stadionie Skry, na równym, wysokim, charakterystycznym dla siebie poziomie, ale i tak, kolejny rok z rzędu sięgnęli po brązowe medale w Mistrzostwach Polski w rugby 7.

Ten dziwny i pełen niespodzianek turniej spięły klamrą dwa mecze przeciwko Budowlanym Lublin. Pierwszy, jak zawsze ważny, Posnania przegrała, grając oczywiście poniżej swoich możliwości (7:15)- ostatni jeszcze ważniejszy, bo o III miejsce w tegorocznym turnieju, w którym rywale byli już tylko cieniem drużyny, która w cuglach wygrała grupę, Posnania wygrała już zdecydowanie! Ten piąty także dla Młodych Muszkieterów, był prawdziwym popisem "zdrowia" i boiskowego cwaniactwa poznaniaków, stąd rekordowy rezultat (45:0).

Jednak wcześniej Posnania, mając przysłowiowy nóż na gardle, w dramatycznym i pełnym zwrotów akcji meczu przeciwko Orkanowi Sochaczew (0:14, potem 7:21), wykazała więcej determinacji i zimnej krwi. Zagrała mądrze, a przede wszystkim zespołowo, a u rywali błyszczał praktycznie tylko Michał Kępa.

Ostatni mecz grupowy przeciwko Arce, nie musiał być bynajmniej formalnością, mimo, że nasi juniorzy mieli przeciwników "na rozkładzie", po turnieju półfinałowym w Gdyni. Wczoraj od pierwszych minut dominowali faworyci, nie dając sobie przyłożyć ani razu (42:0).

Szczęśliwie osiągnięty półfinał, nie musiał być bynajmniej formalnością dla późniejszych Mistrzów Polski, Budowlanych Łódź. Pierwsza połowa była popisem z obu stron, wysoko ocenionym przez obecnego na turnieju trenera kadr siódemkowych, Krzysztofa Folca. Posnania mogła nawet prowadzić, gdyby nie straciła pierwszych punktów po szkolnym błędzie (7:10). Niestety w II połowie powietrze uszło zupełnie z Wielkopolan i pozostało im tylko przyglądać się popisowej grze łodzian (7:34).

Drugi półfinał zakończył się niespodzianką z jednej (Skra), a rozczarowaniem z drugiej (Budowlani Lublin) i to bezpośrednio przełożyło się na sportową jakość małego finału. Zupełny brak wiary, a przede wszystkim sił u lublinian, w niczym nie umniejsza świetnej postawy Posnanii, a rozmiary tego zwycięstwa z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszej doborowej drużyny!

Kolejny dobry wynik w rugby olimpijskim, jest na pewno dobrą prognozą, przed czekającymi juniorów już za niespełna 4 tygodnie, Mistrzostwami Polski XV!
Należy mieć tylko nadzieję, że do pełnej sprawności wróci najbardziej pechowy zawodnik w tym sezonie, kadet Dawid Najdul, który w Warszawie skręcił kostkę.