NIEUDANY WYJAZD

W spotkaniu inaugurującym kolejny sezon Ekstraligi rugby (2014/2015) poznańscy Muszkieterowie ulegli MKS Awenta Pogoni Siedlce, 14:47.

Spotkanie nie rozpoczęło się szczęśliwie dla zawodników Posnanii, bowiem już w 5 minucie meczu gospodarze po akcji graczy młyna zyskali karne przyłożenie. Podwyższenie w wykonaniu Mateusza Lamenta okazało się jedynie formalnością. Kolejne akcje zawodników Pogoni Siedlce były co prawda w większości zatrzymywane przez zdeterminowaną obronę Posnanii jednak skuteczna gra duetów: Psuj - Lament oraz Kryszczuk - Lament kosztowały gości stratę 14 punktów. Do przerwy Posnania ulegała Pogoni 0:21.

Na drugą połowę spotkania gospodarze meczu wyszli wyraźnie rozluźnieni. W 50. minucie wykorzystał to Sebastian Gruszczyński, który uciekł siedleckim defensorom, zyskując dla Posnanii, 5 punktów. Pewne podwyższenie Daniela Gduli skutkowało 7 punktami dla Wiekopolan. Po kolejnych 10 minutach meczu na polu punktowym Pogoni ponownie zameldował się Sebastian Gruszczyński, zyskując przyłożeniem 5 punktów dla Muszkieterów. Poprawka Daniela Gduli była także bezbłędna i poznaniacy zanotowali na swoim koncie 14 punkt.

Tego dnia jednak Pogoń była stroną przeważającą, w 62 minucie przyłożenie zdobył Tomasz Gołąb, a następnie podwyższył Lament. Następne punkty dla siedlczan zdobywali Sebastian Smoliński i Przemysław Rajewski. Ostatnią punktową akcję meczu (5+2) przeprowadził Przemysław Rajewski, który ustalił wynik spotkania na 47:14.

Mimo, że poznaniacy nie występowali w roli faworyta, postawili siedleckiej ofensywie niezwykle trudne warunki. Determinacja i nieustępliwość nie pozwoliły jednak na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Posnania Poznań 14:47 (0:21) MKS Awenta Pogoń Siedlce

Posnania: 21. Mikołaj Łuczak, 2. Mateusz Jafra (30, 17. Dominik Machlik), 23. Michał Stangret, 4. Tomasz Nowak, 5. Jędrzej Paul, 6. Dariusz Schnaider (71, 18. Hubert Olejnik), 7. Hugon Noszczyk, 8. Dominik Zdun, 9. Karol Kokotkiewicz, 10. Daniel Gdula, 11. Maciej Bandurski, 12. Robert Bosiacki, 13. Sebastian Gruszczyński, 14. Bartosz Kubalewski, 15. Wojciech Kapustka

Pogoń: 20. Paweł Krasuski (47, 18. Sebastian Krupa), 2. Adrian Chróściel (71, 1. Kamil Łódzki), 3. Sebastian Mróz (58, 17. Hubert Wójtowicz), 4. Dawid Dybowski 60, 10. Emil Purzycki), 5. Sebastian Smoliński, 6. Norbert Kargol, 7. Jakub Kryszczuk (41, 19. Rafał Biernacki), 8. Marek Mirosz, 9. Jakub Bobruk (71, 23. Konrad Szupłak), 16. Tomasz Gołąb, 11. Mateusz Lament (64, 21. Tomasz Biernacki), 12. Artiem Hlynka, 13. Piotr Psuj, 14. Bartosz Nasiłowski (41, 22.Przemysław Rajewski), 15. Michał Węzka