PORAŻKA NA INAUGURACJĘ
Mimo, że poznańscy Muszkieterowie podeszli do swojego pierwszego meczu odważnie i z ogromną wolą walki, musieli niestety uznać wyższość aktualnego mistrza Polski, niemal w każdym elemencie gry.

Nawet stosunkowo wyrównana I połowa sobotniej inauguracji na Stadionie Narodowym w Gdyni, nie mogła pozbawić złudzeń, która z drużyn jest lepsza i wygra w tym meczu. Poznaniacy trzymali się dzielnie, a ich ofiarność i determinacja w obronie, była bodaj najlepszym elementem rugbowego rzemiosła w ich wykonaniu. Zdecydowanie zasłużyli oni także na punkty, które z kontry po efektownym rajdzie zdobył S. Gruszczyński. Tym większa szkoda ostatniego przyłożenia gdynian, zdobytego, niestety, w doliczonym czasie gry (5:22).

Drugą odsłonę Posnania mogła rozpocząć od kolejnych punktów, ale M. Adamski nie trafia między słupki (tak jak pozostałych rzutów karnych), a gospodarze bardzo szybko, w krótkim odstępie czasu, zdobywają 3 kolejne przyłożenia i w 59 minucie jest już "po meczu" (5:41), a jedynym znakiem zapytania- rozmiary porażki poznańskiej drużyny. W drugich 40 minutach nasza obrona nie była już tak dobrze zorganizowana, ewidentnie także brakowało sił- widać było gołym okiem, że drużyna przystąpiła do rozgrywek niemal "z marszu".

W efekcie kończy się dość wysokim wynikiem 5:60 (chociaż według naszych obliczeń- 5:58!), Arka Gdynia inkasuje komplet 5 punktów, a zwyciężając najwyżej w I rundzie- zostaje liderem tabeli. Posnanii pozostaje... rzetelnie potrenować, aby mocno powalczyć w kolejnym meczu, tym razem na swoim stadionie, przeciwko Pogonii Siedlce (sobota, 29 sierpnia, godzina 15:00).

Link do relacji Pomorska TV:

#1 | Moses dnia sierpień 24 2015 16:49:13
W dniu dzisiejszym do redakcji wpłynął komentarz od Mariusza Adamskiego dotyczący wczorajszej relacji z meczu Posnania - Arka.
Wynika z niego, iż podając informację, że w 45 min. meczu karnego nie trafił rzeczony Mariusz, dopuściliśmy się rażącej nierzetelności.
Dlatego też oficjalnie informujemy, że MARIUSZ ADAMSKI NIE DOPUŚCIŁ SIĘ CZYNU KOPNIĘCIA PIŁKI Z PODSTAWKI W TRAKCIE SPOTKANIA.
Wszystkich zdruzgotanych tak jawną z naszej strony konfabulacją, a przede wszystkim samego Zainteresowanego PRZEPRASZAMY !! Smile