ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2017
II WINOGRADZKA PYRA

UDANE ZAWODY BLACK ROSES
Kolejny turniej rangi Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7, odbył się w minioną sobotę 24 października, ponownie w Rudzie Śląskiej (drugi raz w tym roku!), gdzie tamtejszy klub ma od ponad roku fantastyczne warunki do uprawiania rugby. Na BURLOCH ARENIE zagościło tym razem tylko 9 klubów i zgodnie z obowiązującym regulaminem, nie było potrzeby "dowoływać" ekipy Barbarians. W jej miejsce, odbyły się dwa (bardzo pożyteczne) mecze z udziałem młodych, początkujących zawodniczek, których do tej towarzyskiej rywalizacji, stawiło się prawie..20!

Black Roses Posnania udały się na Śląsk w bardzo szerokim, 14-osobowym składzie. Siłą rzeczy, kilka naszych zawodniczek najwięcej swojego nowego doświadczenia, zdobyło właśnie w meczach towarzyskich, które miały miejsce w przerwach, pomiędzy kolejnymi fazami turnieju. Warto odnotować fakt udziału w drugim meczu, Prezydent Rudy Śląskiej, Pani GRAŻYNY DZIEDZIC........, która jak zawsze i niezawodnie stawia się na Burlochu. Tym razem zagrała i... zdobyła swoje pierwsze punkty z przyłożenia ;)

Sam turniej różnił się mocno od poprzednich. Druga drużyna w ostatniej rywalizacji w Sochaczewie, czyli Tygrysice, tym razem zakończyła ją na... dziewiątym miejscu, grając bardzo mocno odmłodzonym składem. Kolejną niespodzianką był kolejny progres AZW AWF Warszawa w finałowym rozdaniu. Syrenki po rozegraniu najbardziej emocjonującego meczu w eliminacjach (wygrały 29:26 z Diablicami), wskoczyły na pudło, pokonując gospodynie ponownie, tym razem 31:5.

Wracając do naszych dziewczyn, był to na pewno bardzo udany turniej, bowiem w trzech pierwszych meczach zanotowały wysokie i przekonujące zwycięstwa (jak zwykle do zera): 45:0 z Juvenią, 35:0 z Fetą Olsztyn, kolejne, rekordowe 45:0 z AZS AWF Warszawa (w półfinale). Wydawało się, że zapas sił i długa ławka wpłyną, jako elementy pośrednie, na jakość rywalizacji w finale z Mistrzyniami Polski. Poznanianki do tej pory raz pokonały Biało- Zielone Gdańsk (29:7 we Wrocławiu w 2014 roku), a raz osiągnęły z nimi "zwycięski" remis (19:19 w Rudzie, w maju tego roku). Niestety, i ten mecz nie ułożył się po myśli Różyczek, a prawdziwa rywalizacja miała miejsce dopiero w II połowie, kiedy wynik był dla gdańszczanek niezagrożony. Wynik końcowy to 27:5. Warto podkreślić, że finał był meczem godnym tego turnieju- trenerzy solidarnie zgodzili się na czas trwania 2 x 10 minut!

Już za niespełna dwa tygodnie (07 listopada 2015) ostatni w tej rundzie, IV turniej MPK, tym razem w Warszawie. Tam Black Roses ponownie spróbują złamać hegemonię wielokrotnych mistrzyń Polski.

Skład poznanianek: Sylwia Rosinska, Agnieszka Kowalczyk, Katarzyna Paszczyk, Marta Auguścik- Lipka, Marta Byks, Maria Nowacka, Agata Nowicka, Natalia Bartnik, Sandra Sałata, Zuzanna Bołtowicz, Maria Borychowska, Sonia Chojnik, Adrianna Michałek, Monika Mikołajczak.

Trenerzy: Tomasz Kapustka, Arkadiusz Mąkina, Sebastian Chwaszcz.