II WINOGRADZKA PYRA

SZCZĘŚLIWE DERBY
Jubileuszowe, trzynaste derby Poznania w rugby, zakończyły się minimalną wygraną gospodarzy, Posnanii Poznań 27:20 (12:5, 15:10, 20:20). Mecz, jakkolwiek towarzyski, zdecydowanie przede wszystkim podtrzymujący tradycję "męskiego grania" na Winogradach, został potraktowany przez obydwie ekipy bardzo poważnie.

Uzgodniono, że w celach szkoleniowych, zostaną rozegrane cztery kwarty po 20', a zmiany będą odbywały się w sposób hokejowy. Pozwoliło to na odpowiednią rotację składem i na możliwość rozmowy z drużynami w większej ilości przerw.

Mecz, jak można się było spodziewać, był bardzo wyrównany, ale, wbrew tym oczekiwaniom, stał na dość przyzwoitym poziomie. Obok spodziewanej, twardej walki w kontakcie i ogromnej liczby przegrupowań, byliśmy świadkami kilku błyskotliwych akcji (z obu stron), nie zawsze zakończonych punktami, ale wywołujących ożywienie na trybunach, gdzie zasiadła ponad setka kibiców, która mimo ograniczeń komunikacyjnych, związanych z maratonem, przybyła na Posnanię.

Ogólnie, gra gospodarzy, jak na tak nowy w boiskowym zestawieniu skład, mogła się podobać, choćby z uwagiu na ogromną waleczność i zaangażowanie w każdym elemencie gry. A warto podkreślić, że to nie był kres możliwości kadrowych drużyny, skupiającej się tylko na rugby XV!

Posnanię, w tym pierwszym od maja meczu w klasycznej odmianie, reprezentowało 18-tu zawodników, w tym kilku graczy z wieloletnim stażem (ale także sporą przerwą w treningach), byli zawodnicy II drużyny, trzech juniorów i totalni debiutanci, którym należą się chyba największe słowa uznania:
Kamil Dubaj, Wojciech Rybacki, Kamil Ziółkowski, Mikołaj Łuczak, Tomasz Drożdż, Przemysław Piotrowski, Remigiusz Antczak, Norbert Świtkiewicz, Piotr Koszański, Mateusz Paluch, Maciej Paluch, Jakub Winter, Mateusz Adamski, Jędrzej Kaniewski, Rafał Wesołowski, Jakub Sikorski, Dawid Kinast, Mariusz Pach.