Oficjalna strona sekcji rugby KS Posnania Poznań
slide01 slide01 slide01 slide01
II WINOGRADZKA PYRA

NABÓR DO
SEKCJI RUGBY
NABÓR
AKTUALNOŚCI !

POSNANIA_RUGBY 7

BLACK ROSES

SARMACI RUGBY

JESTEŚMY TUTAJ

ODWIEDZILI NAS
free counters
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POSNANIA RUGBY CLUB

KS POSNANIA POZNAŃ

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

PATRONAT MEDIALNY

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Nasza strona
Działamy:
PIERWSZY MECZ ELIMINACYJNY JUNIORÓW.
Nowy cykl eliminacji do MPJ 2005 rozpoczynają juniorzy. Po miesiącu pertraktacji i uzgodnień, ustalono pierwsze jesienne terminy: już w najbliższą niedzielę, 17.10.2004r. drużyna złożona roczników '86 i '87 /wsparta kadetami '88/, zmierzy się w Sochaczewie z tamtejszym Orkanem, prowadzonym przez Macieja Misiaka /mecz o godz. 15:00, wyjazd spod klubu o 9:00/. W wyprawie do "Soho' wezmą też udział kadeci i młodzicy, zaproszeni do rozegrania towarzyskich potyczek, w dowolnej formule /"12" lub "7"/. Bardzo jesteśmy ciekawi postawy "nowej", po odejściu bogatego i silnego rocznika '85, ekipy juniorów. Mimo, iż gospodarze są faworytem, to po ostatnich treningach, na których nowopozyskani adepci rugby, byli ustawiani już na konkretnych pozycjach, trener Krzysztof Baraniecki jest umiarkowanym optymistą.
A już za tydzień kolejny wyjazd, tym razem do Torunia!
ZBLIŻA SIĘ MECZ PRAWDY.
W nadchodzącą sobotę czeka 1 drużynę swoisty mecz prawdy, z FOLC AZS Warszawa, na ich terenie. Jeden z tych, które trzeba wygrać, by znaleźć się w "szóstce", z drużyną, z którą od 2 sezonów o to wejście właśnie rywalizujemy! Bilans dotychczasowych potyczek z akademikami nie wypada korzystnie, ale tak naprawdę liczy się aktualna dyspozycja i potencjał ekip. Nasi zawodnicy zdają się nie pamiętać już o bolesnej porażce z ubiegłej jesienii, a pojadą do stolicy nie tylko wzmocnieni (obcokrajowcy, powrót B. Szumińskiego i M. Michalczyka), ale także podbudowani efektownym i rekordowym (choć po wyrównanym meczu) zwycięstwem nad AZS AWFiS Gdańsk (35:17). Podopieczni Krzysztofa Folca, jakkolwiek prezentujący dobrą grę (minimalne przegrane z Lechią u siebie i z Blachami w Łodzi, a ostatnio z Arką tylko 7:27), do meczu przystąpią pod olbrzymią presją, jako drużyna bez zwycięstwa w tym sezonie. Drużynę tę wzmocniło ostatnio kilku zawodników Orkana Sochaczew (studia) i najjaśniejszym jej punktem jest grający coraz lepiej Adam Pałyska ("10").
Przyjazd zawodników ukraińskich spodziewany jest dziś lub jutro, wezmą oni w każdym razie udział w czwartkowym treningu. W czwartek też kolejne wieści i przedmeczowe opinie trenera i zawodników.
W "REGIONACH" BEZ ZMIAN.
W turniejach regionów kadetów, nadal górą są prawdziwe reprezentacje, złożone z zawodników kilku klubów, chociaż w krótkich 24-minutowych meczach, nie ma już miażdżącej przewagi i wysokich wyników.
Na 1 Turniej Regionów w Lublinie, Wielkopolska pojechała w bardzo młodym składzie. Młodym, bo obok 5 zawodników z rocznika '88, resztę stanowili niedawni, bądź aktualni młodzicy. Drużyna jechała więc po naukę i doświadczenie i przy skromnej ławce rezerwowych /kontuzje/, nikt z chłopaków nie narzekał, że się "nie nagrał"...
W grupie poznaniacy najpierw nieznacznie przegrali z silnym Mazowszem, któremu wyraźnie nie szło, 12:0 (12:0), by potem, wobec przytłaczającej przewagi odnieść skromne zwycięstwo 5:0 (0:0) nad Małopolską (punkty kapitana Kuby Gruszczyńskiego). O III m-sce w turnieju Wielkopolska zmierzyła się z gospodarzami z Lublina, ulegając wyraźnie 27:10 (17:0), przy ewidentnym braku szarży (punkty z przyłożeń Aron Matuszewski i ponownie Jakub Gruszczyński).
Faworyci turnieju rozegrali się dopiero w finale, który był zacięty i stał na dobrym poziomie, w przeciwieństwie do całej imprezy: Pomorze pokonało Mazowsze 13:7 (10:0). W meczu o V m-sce połączone siły Mazowsza i Centrum wygrały z Małopolską 19:5 (7:0).
W poznańskim zespole, obok wspomnianego kapitana J. Gruszczyńskiego (nr 12), który "zdał egzamin" na lidera odmłodzonej drużyny kadetów, na uwagę zasłużyła gra formacji młyna, wraz z wszędobylskim R. Leśniewskim (nr 9). Kontuzjowany w meczu z Małopolską obrońca J. Łuczak (bark), nie ukończył zawodów.
Drugi turniej odbędzie się dopiero wiosną, bowiem dwa z czterech zastąpiły udane i pożyteczne staże kadetów, jak wrześniowy w Człuchowie.
KADECI JADĄ SIĘ OGRYWAĆ.
Na jedyny tej jesienii Turniej Regionów w Lublinie, wyjeżdżają wraz z trenerem T. Kapustką i kierownikiem J. Kalką, kadeci Posnanii, reprezentujący Wielkopolskę. W niedzielę 10.10.2004r., zagrają trzy mecze /dwa w grupie+ finał/, mając za przeciwników reprezentacje: Mazowsza, Pomorza, Wschodu, Małopolski, Mazowsza+Centrum. Turniej jest też kolejną, po stażu kadetów w Człuchowie /24-26.09.2004r./, okazją do pokazania się trenerom kadr rocznika '88 i '89.
Jako, że reprezentację Wlkp stanowią zawodnicy naszego klubu, turniej ten jest możliwością sprawdzenia aktualnej dyspozycji kadetów, przed czekającymi ich jesiennymi meczami eliminacyjnymi do OOM 2005.
Drużyna udaję się na wyjazd w osłabionym składzie, bez kontuzjowanych: K. Kubasia, P. Świtały, D. Jakubowskiego, B.Paszczaka i M. Rachelskiego.
Przełożona kolejka
W nadchodzący weekend rugbistów pierwszoligowej Posnanii nie zobaczymy w Poznaniu. Nie zagrają też na wyjeździe, bowiem cała 5 kolejka została przełożona na 20/21.listopada, z powodu trwających w Sopocie Młodzieżowych Mistrzostw Europy (z udziałem 8 drużyn, w tym dwóch reprezentacji Polski). Dobry to zatem czas, by solidnie przygotować się do kolejnego, arcyważnego spotkania, z odwiecznym rywalem z "końca" tabeli, Folcem AZS Warszawa, 16.października w sobotę o godz. 12:00, na stadionie na warszawskich Bielanach.
W tym wypadku czas pracuje na korzyść naszej drużyny, bo z każdym dniem rosną szanse powrotu do składu kontuzjowanych na meczu PP w Sochaczewie graczy. Również oczekiwany jest udział wszystkich Ukraińców, złoszonych jesienią do rozgrywek. Jak wieść niesie, grający o medale w swoim klubie z Charkowa, D. Fedyszyn i W. Koliszkin, są w życiowej formie! Oby dotarli do Poznania jak najszybciej i odbyli z resztą drużyny przynajmniej 2 treningi.
Jeśli myślimy o wejściu w tym sezonie do czołowej szóstki, to trzeba złą passę meczy w Warszawie wreszcie przełamać!!!
Zwycięstwo Młodzików Posnanii !
W rozegranych 03.10.2004r. po raz pierwszy w historii Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rugby "7" w Bytomiu /jeden z trzech w kraju turniejów strefowych/, zwycięstwo odniósł zespół Posnanii, który w finale pokonał drużynę Gimnazjum nr 20 z Poznania 44:7 (17:0). Mecz o trzecie miejsce był wewnętrzną sprawą drużyn bytomskich: Gimnazjum nr 4 wygrało z Czarnymi 14:0 (14:0). w finale o 5 miejsce Juvenia Kraków pokonała Chaos Poznań 47:0 (26:0).
Turniej przeprowadzony na obiektach odradzających się Czarnych Bytom, wzorowo zorganizował Śląski Okręgowy Związek Rugby, z p. Teresą Jarczyk na czele. Oprócz pucharów dla najlepszych ekip, ufundowano nagrody dla wyróżniających się zawodników: Wojciecha Szukały z Posnanii, Sebastiana Ostrowskiego z Gimn. nr 20 i Patryka Malcherczyka z Gimn. nr 4.
Za rok kolejny turniej, dla roczników '90 i '91- w Poznaniu!

Pierwsze zwycięstwo w lidze
Poprowadzeni przez najlepszą obecnie "10" polskiej ligi, Jurija Buchało, rugbiści Posnanii, odnieśli jakże ważne, bo pierwsze w tym sezonie zwycięstwo z AZS AWFiS Gdańsk 35:17 (8:7).
Nie przyszło ono zbyt łatwo, akademicy zaprezentowali się o niebo lepiej, niż w poprzednim meczu ze Skrą. Poznaniaków, jak zwykle w takich meczach, gdzie "skazani" są na wygraną / bo jeśli nie teraz, to kiedy?/, paraliżowała odpowiedzialność. Stąd mało ciekawy przebieg wyrównanej I połowy, którą uświetniały skuteczne kopy /dropy, karne, woleje/ nowopozyskanego łącznika ataku. Zdecydowanie więcej działo się w II części, kiedy to AZS nawet objął prowadzenie /11:14/, lub zbliżył się na 4 pkt /21:17/. Przełomowe okazało się ostatnie 15 min., kiedy gospodarze przeprowadzili dwie popisowe akcje, zakończone pełnym /po 7 pkt/ sukcesem- stąd zadowalający, przy dotychczasowym dorobku, końcowy rezultat spotkania.
Dwudniowe zmagania najmłodszych
W piątek i sobotę Poznań będzie stolicą rugby w wykonaniu 10-15 latków. Do ostatniej chwili napływały zgłoszenia na II Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży, będący jednocześnie IV Memoriałem B. Pawlaczyka, co w efekcie dało start 7 drużyn w mini-żakach, 9 drużyn w żakach i 9 (w tym 2 morawskie- RC Dragon Brno i RC Jimi Vyskov) w młodzikach, wystawionych przez 13 klubów. Niby niewiele (11 polskich), ale to i tak postęp w stosunku do turnieju w Lublinie...
Jutro od 14:00 zmagania żaków i mini-żaków, a wieczorem pierwsze wyniki.
II Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży
W dniach 24-25.09.2004r. nasz klub będzie organizatorem II Ogólnopolskiego Turnieju Dzieci i Młodzieży, w kategoriach młodzików, żaków i mini-żaków. Turniej jest jednocześnie IV Memoriałem Bogusława Pawlaczyka. Lista zgłoszeń nie jest jeszcze zamknięta, mimo iż termin minął... 11.09. Organizatorom zależy na jak największej ilości drużyn, by nie powtórzyła się historia z Lublina, gdzie 10-11.09 obsada była mizerna (3 kluby w kat. młodzików). Ale cóż, skoro łamiemy roczniki latem, we wrześniu przychodzi czas na budowanie nowych zespołów, bo jeśli nawet ma się żaków, to 10-12, co jest liczbą zbyt małą, skoro od tej jesieni młodzików musi wyjść na plac... 13! Dlatego „ból” najwiekszy jest właśnie w tej kategorii. Pewny jest udział klubów, które niemal wzorcowo pracują z młodzieżą (Pogoń Siedlce, Budowlani Lublin), jak również dwóch, zaprzyjaźnionych klubów morawskich RC Dragon Brno i RC Jimi Vyskov.